בניה קלה היא שיטת בנייה שהתאימה את עצמה למציאות הישראלית

בניה קלה היא שיטת בנייה שהתאימה את עצמה למציאות הישראלית, בה עלויות הנדל"ן הגבוהות והקושי בדיור בר השגה מתחברות למצוקות בירוקרטיות, הפשרת קרקעות, אישורי בנייה ותווי תקן, אשר יחד מהווים מקשה אחת המערימה קשיים ומעכבת תהליכי בנייה ויצירת מבנים חדשים. הבנייה הקלה מעניקה מענה איכותי וזמין לכל הבעיות הללו כמו גם מסייעת ליצירת סביבה ירוקה יותר והפחתת פסולת וזיהום אשר להם אחראית הבניה המסורתית.

עקרונותיה של הבנייה הקלה שאובים מעולם הבנייה הירוקה, אם כי אינם זהים להם, מאחר ומדובר בבנייה המתייחסת לחלק מהאלמנטים הבולטים בבנייה ירוקה ולא לכולם (בניה קלה מתייחסת לחומרי הבנייה ושיטות העבודה בדומה לבנייה ירוקה, אולם אינה נשענת על עקרונות אחרים כמו בחירת הקרקע, ניצול משאבים טבעיים, אדריכלות אור וכדומה). היתרון הבולט והמשותף לשתי צורות הבנייה הללו הוא שימוש בפנלים מבודדים כחומר גלם ויסוד ליצירת מבנים, מה שמבטיח בנייה מהירה באיכות גבוהה וברמת בידוד מצוינת.

בין היתרונות הבולטים של בנייה קלה פנל מבודד עומדת העובדה כי הלוחות העשויים מפנלים מבודדים, מיוצרים, נחתכים ומוכנים במפעלים סגורים הרחק מאתר הבניה, כאשר במקום הם מורכבים במהירות ובקלות. שיטה זו תורמת הן למניעת ייצור אתר בנייה מזהם, רועש ומלכלך והן מאפשרת נוחות מרבית בזמן תוספות בניה ושיפוצים, כאשר היא מתבצעת ללא פגיעה של ממש באורח החיים של בני הבית.

נוסף לתמיכה בסביבה ירוקה קיימים מספר יתרונות נוספים בולטים לשיטת הבניה הקלה:

בידוד תרמי מעולה בניה קלה באמצעות פנלים מבודדים היא בנייה שמבטיחה בידוד תרמי כמו גם אקוסטי מעולה, המבטיח מבנים שקטים מהמולת הרחוב ובעלי טמפרטורת חלל נעימה במשך מרבית עונות השנה.

מהירות הבנייה – בניגוד לבנייה המסורתית האורכת חודשים עד שנים, מבנה בבנייה קלה יוקם ויועמד תוך ימים ספורים מרגע שינוע כל יסודותיו לאתר. מדובר בעבודה נקייה ומהירה באמצעות חיבורים עמידים ואיכותיים בפטנטים שונים.

עלויות – מדובר בשיטה זולה בהכרח משיטות הבנייה המסורתיות, בזכות שיטות היצור והחיתוך של לוחות מפנלים מבודדים המיוצרים בייצור רחב, כמו גם בזכות העבודה עם חומרים ממוחזרים ו/או ניתנים למחזור בעתיד. יתרון כלכלי זה מתייחס לעלויות הבנייה עצמה, אולם ניתן להתייחס גם לבידוד המעולה של המבנים הנוצרים בבניה קלה ובתכנון נכון גם לתאורה הטבעית שהיא מכניסה לחלל, כאשר שני אלה יחד יוצרים מבנה חסכוני לתחזוקה המנצל אנרגיות טבעיות על פני אנרגיות תעשייתיות.

חוזק ועמידות – בנייה קלה מספקת מבנים חזקים ועמידים לאורך זמן הניתנים להתאמה לכל מטרה. ניתן באמצעות בנייה קלה להעמיד בשטח הפרטי מחסן, משרד, יחידת מגורים ואירוח ועוד שלל פתרונות למבנים חזקים באיכות מעולה אשר יעמדו על תילם בזמן קצר.

עמידה בזמנים ובתקציב – ידוע בעולם הבנייה והשיפוצים כי כניסה לתהליך שכזה היא בבחינת בור ללא תחתית עתיר בהפתעות. עולם הבניה הקלה באמצעות תכנון מקצועי ומדויק של התהליך יודע להצביע ברמת דיוק גבוהה הן על עלויות הבניה והן על משך הזמן הצפוי לה- ללא הפתעות מיותרות.

 בנייה וקידום ע"י STRATOMEDIA רכישת כתבות Yousell